YA VAR OLACAĞIZ YA DA…

Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım... Yücel Hoca bana, “34 haftanın içinden bir maç seç de, birlikte onu seyredelim” dese sanırım Hatayspor karşılaşması derdim. Bundan iyi maç olmaz diye düşünürdüm.

***

Öyle bir maç bizi bekliyor. Beni asıl heyecana sürükleyen tutunamayanların, tutulamaması. Her an her şeyi yapacak bir takım izleyebilecek olmam. Gerisi teferruat… Sezon sonunda olası kazanılacak kupanın 30 yıldır sonra çiçek saksısı olmayacağı garantisini veremiyorum ancak bu sezon unutulmayacak. Neden mi?

***

31 Ocak 2018’de Denizlispor’a imza atan Mehmet Akyüz ilk açıklamasında, “ Bu sene ligde kalacağız. Seneye Süper Lige çıkacağız” demişti. Sezon başında geri dönen Recep, “ Süper Lig’den düştüğümüzde op toplayıcılık yapıyordum” dedi ve en büyük hayalinin Denizlispor’u şampiyon olmak olduğunu söyledi. Uzun saçlarıyla tanıdığımız Kerem Can’da sezon öncesi şampiyon olmaları halinde saçlarını kazıtacağını açıklamıştı. Velhasıl, inanan bir takım, inanan bir şehir var…

***

Yücel İldiz’de 15 Ekim’de imzasının ardından bugünleri özetler bir kelime kullanmıştı. “Futbolcusu, başkanı, yöneticisi, taraftarı, medyasıyla beraber birlik bütünlük içerisinde olursak inşallah zorlukları da hep birlikte aşarız” Yücel Hoca daha önce Malatyaspor, Orduspor ve Karabükspor’da ‘Baba’ rolünü o kadar iyi oynadı ki bu gerçekliktendir buradaki ‘The Godfather’ yakıştırması… O filmin unutulmaz repliği köşenin başında yazıyor… Gelin bizde ona reddedemeyeceği bir teklif yapalım.

***

Sezon sonunda, ya hep birlikte var olacağız ya yok olacağız. Sanırım biz kazanacağız… Geliyoruz..

Recep Niyaz, Aissati’yle, kanatlarda Burak-Ziya’yla, ileride Akyüz’le yürüyoruz şampiyonluğa…

Saygılarımla…

YORUM EKLE

banner21

banner124