“YAPIN ONLARDAN BİRİNİ ADAY” GERİSİ GELECEKTİR ÇOK KOLAY

CHP’YE DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ BİR KAMUOYU ÖNERİSİ VAR;

“YAPIN ONLARDAN BİRİNİ ADAY” GERİSİ GELECEKTİR ÇOK KOLAY

Genel merkezin 212 Belediye Başkan Adayı açıklaması ile son günlerde sıcak ve yakıcı saatler yaşayan ve ilçelerden gelen istifalar ile sarsılan Denizli CHP’de politik çalkantılar sürerken, Denizli Büyükşehir’in tek başkan aday adayı Mimar Arif Balkanay’ın da adaylıktan çekilmeyi planladığı öne sürüldü. Seçim öncesi parti içi karışıklıklarla önemli sancılar yaşayan Denizli CHP’yi kurtaracak formüller de bulunmuyor değil.

Örnek mi; CHP kulislerinde şu sıralar Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan ile Denizli CHP eski İl Başkanlarından Avukat Zafer Gönenç’in ismi çok sık geçiyor. Son dönemde siyasi çevreler, kamuoyu ve Denizli CHP tabanının dilinden düşmeyen denklem ise; “Yapın Müjdat İlhan veya Zafer Gönenç’ten birini Denizli Büyükşehir’e aday, gerisi gelecektir çok etkili ve çok kolay” önerisi oldu..

MHP’DEN DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR’E ADAY YOK! PAMUKKALE MHP ADAYI’NIN ŞANSI İSE EPEY ÇOK

Ülke politikasında yerel seçimler öncesi; “31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı” görüşmeleri büyük önem kazanırken, Denizli siyasi arenası bomba gibi bir iddia ile hareketlendi. İddiaya göre; MHP’nin Denizli’de Büyükşehire Başkan Adayı çıkarmayacağı ve AK Parti Adayı Osman Zolan’ı destekleyeceği öne sürüldü. Buna karşılık Cumhur İttifakı’nın Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde MHP adayını destekleyebileceği, daha doğrusu Denizli MHP’nin böyle bir beklenti içinde bulunduğu da ortaya atılan yeni bir iddia oldu. MHP’nin Pamukkale adayının Mehmet Ali Yılmaz olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Detaylar yarın bu köşede..

YORUM EKLE