YAZ SPOR OKULU ÇOCUKLARA SPORU SEVDİRİYOR

Yaz tatilinde çocuklara sporu sevdiren Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün “Yaz Spor Okulları” Denizli’nin dört bir yanında devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 29 Haziran 2019 tarihinde açılışı yapılan kurslar, çocukların yoğun ilgisi ve coşkusu ile devam ediyor.

‘Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın’ sloganı ile başlayan yüzmeden futbola, karateden atletizme pek çok farklı branşta faaliyetlere devam eden çocuklar, uzman antrenörler eşliğinde spor yaparak eğlenceli bir yaz dönemi geçiriyor.

YÜZMEYE YOĞUN İLGİ VAR

En çok ilginin olduğu branşların başında yüzme geliyor. Yüzme kurslarında ikinci döneme girildi. Atatürk Yüzme Havuzu’nda hem serinleyen, hem de yüzme öğrenen çocuklar yüzme sporunun tekniklerini öğreniyor.

Her çocuğun küçük yaşta yüzme öğrenmesinin önemli olduğunu belirten yüzme antrenörleri, yeni başlayan gruplara su üzerinde kalabilme ve kısa mesafelerde yüzme eğitimi veriyor..

CAMİLER ARASI SPOR BULUŞMASI

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü işbirliğiyle “Yaz Kur’an Kurslarında Spor Yapıyorum” projesi bu yaz döneminde farklı bir format hayata geçti. Camilerde Yaz Kur’an Kurslarına katılan çocukların oluşturduğu takımlar merkez ve çevre ilçelerde turnuva gerçekleştirdi.

“SPOR, ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE FAYDA SAĞLIYOR”

Voleybol kurslarına gelen veliler, çocuklarının sporda gösterdikleri performansa hayran kalıyor. Öğrenci velisi Özlem Çivicioğlu; “Çocuklar için yaz dönemi çok önemlidir. Bu dönemi çocukların sporla değerlendirmesi gerekiyor. Çocuklar voleybol ve jimnastik kurslarına çok istekli geliyor. Spor çocukların gelişimlerine katkı sağlıyor. Her çocuk yaz spor okullarına katılmalıdır. Ailelerde buna destek olmalıdır” dedi.

GENÇLİK KAMPLARINA YOĞUN İLGİ

Gençlik Merkezi, yaz boyunca dönemler halinde devam eden gençlik kamplarında gençleri ağırlamayı sürdürüyor. Kampların yanı sıra yıl boyunca aktif olan gençlik merkezinde kültürel ve sanatsal kurslar devam ediyor.

“ÇOCUKLARIN SPORA OLAN İLGİSİ MUTLULUK VERİCİ”

Yaz spor okullarını gezen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; “Kurslarda çocukları bir arada ve neşeli bir ortamda eğlendiğini görmek bizi mutlu ediyor. Eğitici ve öğretici programlarla çocukların spora olan sevgileri artıyor. Sporun çocuklar için önemini bilen, çocuklarını kurslara gönderen ailelere de teşekkür ederim.” dedi.

YORUM EKLE