Festival açılışına, Buldan Kaymakamı Turan Erdoğan, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Yenicekent Belediye Meclis Üyesi Veli Tokdemir, Yenicekent Mahalle Muhtarı Musa Çakır, Cumhur İttifakı ilçe temsilcileri, Buldan ve Yenicekent Esnaf Kooperatifi Başkanı Ahmet Dağcıoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Turan Erdoğan ile Belediye Başkanı Mustafa Şevik, konser öncesi stantları ziyaret ederek esnafa “Hayırlı işler bol kazançlar” diledi. Ardından Festival alanına gelen protokol üyeleri, Yenicekentlilerle birlikte Sahra ve Grup Yol konserini izledi.

Gençler bu festivali sakın kaçırmayın! Gençler bu festivali sakın kaçırmayın!

JANDARMADAN ANLAMLI PANKART
Sahra'nın konseri sırasında sahneye çıkan Kadın Jandarmalar açtıkları "Kadına El-Kal-Ka-maz" ve "Kadına Şiddet İnsanlık Suçudur" yazılı pankartla verdikleri mesaj alanı dolduranlar tarafından büyük beğeni topladı.

SAHRA’NIN ÇOCUKLARLA DÜET YAPTI
Sanatçı seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Yenicekentlileri coşturdu. Zaman zaman alana inerek Yenicekentlilerle birlikte şarkı söyleyen, oynayan Sahra’nın çocuklarla yaptığı düet ise izlenmeye değerdi. Bir grup çocuk sahneye çıkarak “Aşkın Olayım” ve “Ali Cabbar” adlı şarkıları sevilen sanatçı Sahra ile birlikte söyledi.

Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye çekirdeksiz Üzüm Festivali’nin ilk günü sahne alan Grup Yol, seslendirdikleri türkülerle Yenicekentlileri mest ettiler.