Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, bugünün ve geleceğin önemli konularından olan yenilenebilir enerji, karbon ayak izi, sınırda karbon uygulaması ve enerji tasarrufları gibi başlıklarda çeşitli etkinlikler düzenleyerek sanayicileri alanında uzman isimlerle bir araya getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda KOSGEB, Denizli Ticaret Odası ve Solarçatı firmasının işbirliğinde Denizli OSB Konferans Salonu’nda, ‘Yenilenebilir Enerji ve Sınırda Karbon Uygulaması Semineri’ gerçekleştirildi.

Seminere Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, KOSGEB İl Müdürü Dr. Aziz Acar, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, sanayiciler ve firma yetkilileri katıldı. 2 oturum şeklinde düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleşen seminerde Solarçatı Satış ve İş Geliştirme Müdürü Necati Serbest, HT-SAAE Kıdemli Satış Mühendisi Umutcan Karlatlı, Poyraz Boya Kalite Yönetim Sistemleri ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi Ayhan Açıkgöz, Foton Market Üye İlişkileri Sorumlusu Leyla Merve Özer, KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar ve DenizLeasing Kurumsal, Ticari Satış ve Proje Finansmanı Yöneticisi Didem Keskin konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmacılar katılımcıları, çatı üstü GES, arazi GES, rüzgar enerji santralleri, elektromobilite, Sınırda Karbon Vergisi ve gelecek riskler, KOSGEB Yeşil Sanayi Desteği, Sınırda Karbon Uygulaması ve Karbon Sertifikalanması konularında bilgilendirirken, katılımcılar merak ettikleri soruları sorma imkanı buldular.

“DENİZLİ’YE 15’E YAKIN SOLAR ŞARJ İSTASYONU KURDUK”

Kıbrıs gazisi kurşunlar arasında tarih yazdı Kıbrıs gazisi kurşunlar arasında tarih yazdı

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren Pamsolar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaplan; “Denizli’deki sanayicilerimize bugünün ve yarınımızın önemli konularından olan ‘karbon sertifikasyonu’ konusunda bilgiler paylaşmak için buradayız. Konusunda yetkin olan Türkiye çapından isimleri davet ederek sanayicilerimizle buluşturmak istedik. Biz Denizli firması olarak her zaman ihracatçıların önünü açmayı ve gelecekte sorunları yaşamadan çözüm yollarını hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Solarçatı firması ile çok uzun zamandır Denizli’de solar şarj istasyonlarını kuruyoruz. Elektrikli arabalar hayatımıza dahil olduğu için şarj istasyonlarının nasıl olacağı sorusunun yanıtını şimdiden çözmüş ve Denizli’ye 15’e yakın istasyonu kurmuş bulunmaktayız. Önemi oldukça büyük olan bu etkinliğimize ev sahipliği yapan Denizli OSB Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz” dedi.

Etkinlik soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.