AK Parti Denizli’den açıklama; “Gerekli hukuki süreç ve yasal işlemler titizlikle uygulanmaktadır”

Bazı ilçelerde yaşanan oy tasnifi esnasındaki usul hatalarına ilişkin AK Parti Denizli İl Seçim İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Milletimizin sandığa yansıyan iradesinin en net ve doğru bir şekilde ortaya çıkması için gerekli hukuki süreç ve yasal işlemler titizlikle uygulanmaktadır” denildi.

AK Parti Denizli İl Seçim İşleri Başkanlığı’ndan bazı ilçelerde yaşanan oy tasnifi esnasındaki usul hatalarına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“31 Mart 2019 Pazar Günü gerçekleştirdiğimiz yerel seçimlerde; Honaz ve Babadağ başta olmak üzere bazı ilçelerimizde oy tasnifi esnasında ciddi usul hataları yapıldığı tarafımızca tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak Denizli İl Merkezi’nde ve Genel Merkez nezdinde uzman hukukçular ve avukatlarımız tarafından oluşturulan itiraz komisyonunda durum değerlendirilmiş, ilgili tutanaklar incelenmiş itirazı gerektirecek hususlar tespit edilmiştir. Bunların yanı sıra ilçelerimizde seçim sonuçları ile ilgili çelişkili ve sonuca etki edecek; toplumu manipüle edecek; kamuoyunu yanıltıcı bir kısım açıklamalar ve haberler dikkat çekmektedir. Seçim sonuçlarının kesinleşmediğini, itiraz haklarının devam ettiğini, özellikle oy farkının çok olmadığı seçim bölgelerinde resmi dayanağı olmaksızın galip ve mağlubu ilan etmenin doğru olmadığını bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz. Milletimizin sandığa yansıyan iradesinin en net ve doğru bir şekilde ortaya çıkması için gerekli hukuki süreç ve yasal işlemler titizlikle uygulanmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211