Baklan barut fıçısı gibi!

AK Parti (Cumhur İttifakı) adayı Yüsuf Gülsever ile İyi Parti (Millet İttifakı) adayı Hakan Orhan’ın kıyasıya yarıştığı ve mevcut Başkan Yüsuf Gülsever’in 6 oy farkla kazandığı Baklan’da ortalık karıştı ve ilçe meydanı ile sokaklar adeta barut fıçısına döndü. Yer yer sıcak kavga ve atışmaların yaşandığı Baklan’da bıçaklama olaylarına kadar varan tartışmalar yaşandığı kaydedildi. Gerilimin artması üzerine ilçeye Çal, Çivril, Bekilli ve Denizli Merkez’den takviye polis gücü gönderildi. Baklan İlçesi Meydanı’nda; Belediye önünde toplanan taraflar arasında karşılıklı gerilimin ve atışmaların tırmanması üzerine polis kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Denizli’den gönderilen İl Emniyet Müdür Yardımcısı da Baklan’da..

Baklan barut fıçısı gibi!

AK Parti (Cumhur İttifakı) adayı Yüsuf Gülsever ile İyi Parti (Millet İttifakı) adayı Hakan Orhan’ın kıyasıya yarıştığı ve mevcut Başkan Yüsuf Gülsever’in 6 oy farkla kazandığı Baklan’da ortalık karıştı ve ilçe meydanı ile sokaklar adeta barut fıçısına döndü.

31 Mart yerel seçimi sonrası, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adaylarının oylarının kafa kafaya çıktığı Baklan’da itirazlar sürerken, ilçede siyasi tansiyon iyice yükseldi. Sandık sayımları sonucuna göre mevcut Başkan Yusuf Gülsever’in 17 oyla Baklan Belediye Başkanlığı’nı kazandığı ilan edilirken, bu sayının 6 oya kadar düşmesi üzerine itirazlar da iyice arttı.

İlçe ve İl Seçim Kurullarına başvuran ve sonuçlara itiraz eden İyi Parti’nin (Millet İttifakı) bu itirazları reddedilince ise ortalık bir an karıştı. Tansiyonun yüksek olduğu ilçede siyasi taraflar ilçe meydanında toplanırken, ilçenin çeşitli mahallerinde cadde ve sokaklarda kavga ve tartışmaların çıktığı bildirildi.

İLÇEYE TAKVİYE GÜVENLİK GÜCÜ GÖNDERİLDİ, POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Yer yer sıcak kavga ve atışmaların yaşandığı Baklan’da bıçaklama olaylarına kadar varan tartışmalar yaşandığı kaydedildi. Gerilimin artması üzerine ilçeye Çal, Çivril, Bekilli ve Denizli Merkez’den takviye polis gücü gönderildi. Baklan İlçesi Meydanı’nda; Belediye önünde toplanan taraflar arasında karşılıklı gerilimin ve atışmaların tırmanması üzerine polis kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Denizli’den gönderilen İl Emniyet Müdür Yardımcısı da Baklan’da..

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER