Başkan Özbaş, ikinci dönem için mazbatasını aldı

10 bin 555 oy ile geçmiş dönemlerin en yüksek oyunu alarak, tekrar Sarayköy Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Belediye başkanlığının ikinci dönemine resmen başlayan Özbaş, “Mazbatamız yeni dönemin güzel işlerinin işaretçisi, hedefleyicisi ve yol göstericisidir” dedi.

Başkan Özbaş, ikinci dönem için mazbatasını aldı

Sarayköy’ün gönüllere taht kuran Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 2014 yerel seçimlerinde aldığı 7 bin 952 oy oranını arttırarak; kendine en yakın oy oranına sahip rakibini bin 115 oy farkı ile geçerek seçimden zaferle çıktı.

Seçimlerin ardından Sarayköy İlçe Seçim Kurulu’na giden Başkan Özbaş, mazbatasını düzenlenen törenle aldı.

Hakim Şerife Leman Gemici’nin elinden mazbatasını alan Başkan Özbaş, Sarayköy’de resmen ikinci dönemine başladı.

Mazbata töreninin ardından belediye önünde bir araya gelen topluluğa konuşma yapan Başkan Özbaş, “5 yıl önce 4 Nisan’da olduğu gibi ilk günkü aşkla, heyecanla bugün 5 Nisan’da mazbatamızı seçim kurulumuzdan aldık. ‘Bismillah’ diyerek resmen görevimize bugün başladık. Aldığımız mazbatamız geçmiş 5 yılımızın karnesi diyebiliriz. Mazbata bizim için çok şeyi ifade ediyor. Gururu, heyecanı, yeniden görevlendirilmeyi, yeniden memleketimiz için hizmet destanlarına devam etmeyi belirtiyor. Bu şehir ‘bu ekibe, bu başkana bir kere daha seninle beraber yola devam ediyoruz’ dedi. İlk 5 yılımız acemilik, çıraklık dediğimiz bir dönemdi aslında. Ama bu 5 yıllık döneme birçok hizmeti sığdırdık. Çünkü Sarayköylü hemşehrilerimiz bize dua ettiler, bize destek verdiler. En zor anlarımızda bizim yanımızda oldular. Bu mazbatamız yeni dönemin güzel işlerinin işaretçisi, hedefleyicisi ve yol göstericisidir” dedi.

“GÖNLÜ AÇIK BİR BELEDİYE BAŞKANI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Başkan Özbaş, “Bu şehir yüzde 52 oy oranıyla Türkiye’de partimizin Cumhur İttifakı’nın aldığı oyun oranında bir destekle tarihinde belki ilk defa böyle güçlü bir destekle belediye başkanını ve meclis üyelerini seçmiştir. Bu oy oranı bizim gücümüzü, sorumluluğumuzu, mesuliyetimizi ve bu şehre olan ödevimizi çok daha arttırıyor. Biz ‘durmak yok koşturarak yola devam’ diyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla bize düşen görev bu şehrin bize gösterdiği bu desteği, bu teveccühü hizmet olarak devam ettirmektir. Bizim bu oy oranından ve mazbatadan aldığımız özet netice budur. Telefonu açık, iletişime açık, kapısı açık, en önemlisi de gönlü açık bir belediye başkanı olmaya devam edeceğim size söz veriyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER