Başkan Varlıker uyardı; “Kanunsuz hiçbir emri yerine getirmeyiniz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Merkezefendi Belediyesi’nde kaçırıldığı iddia edilen belgeler ile ilgili belediye önünde basın toplantısı düzenledi. Belediye çalışanlarına seslenene Başkan Varlıker, “Kanunsuz hiçbir emri yerine getirmeyiniz. Suça ortak olmayınız, hiçbir belgeye imza atmayınız. Keza bunların vebali gerçekten ağır olur” dedi.

Başkan Varlıker uyardı; “Kanunsuz hiçbir emri yerine getirmeyiniz”

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Şeniz Doğan’ın Merkezefendi Belediyesi’nin yeni başkanı olmasının ardından kendilerine can sıkıcı bilgiler ve fotoğraflar geldiğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, “Olayı takip ediyoruz, 3 gündür çok sayıda evrak ve dosya kolilerle belediye yerleşkelerinden başka adreslere taşınıyor.

Yine iddia ediliyor ki güvenlik kameraları kapatılıyor, görüntüler siliniyor. Yine iddia ediliyor ki başkanlık katındaki bilgisayarların hard disk kayıtları siliniyor, formatlar atılıyor. Yine iddia ediliyor ki MERTAŞ’ın hizmet binasına seçim gecesi giriliyor, burada bilgisayarlar temizleniyor, evraklar götürülüyor. Tüm bunlarla hangi veriler silinmek istenmekte, hangi gerçekler gizlenmeye çalışılmakta olursa olsun nafile. Keza yaşananların takipçisi olduğumuzun ve olacağımızın bilinmesini istiyorum. Belediyenin kaybeden yönetimi, zaman kazanmak adına ilçe, seçim kuruluna sonuçlarla ilgili itirazlarında bulunmuş, Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’ın görevini devralmasına engel olmuşlardır. Kamuoyu şunu net bir şekilde bilmelidir ki kazanılan zaman içinde her ne yapılırsa yapılsın biz burada dönen ve dönecek olan her türlü hukuksuz işlemi tespit edeceğiz ve Merkezefendi’de tüyü bitmemiş yetimin tek kuruş hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR SUÇA ORTAK OLMAYIN”

“Hiçbir suça ortak olmayın” diyerek belediye çalışanlarına da seslenen Başkan Varlıker “Usulsüz hiçbir emri yerine getirmeyiniz. Unutmayın ki kanunsuz her emir sizi bir suça ortak ettiği gibi Merkezefendili insanların haklarının da gasp edilmesidir. Merkezefendinin hiçbir personeli suça ortak olmasın. Hiçbir belgeye imza atmasın. Hiçbir veriyi temizlemesin. Keza bunların vebali gerçekten ağır olur. Artık, Merkezefendi Belediyesi’ne mazbatayı alır almaz Sayıştay denetçileri, bağımsız denetim kurumları, bilgi işlem uzmanları, hesap uzmanları ve gerekli tüm teknik-teknolojik yetkinliğe sahip ekiplerle girmek zorunda kaldığımızı belirtmek istiyorum. Merkezefendi sakinlerinin her türlü hakkının teminatı ve bekçisiyiz” diye ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211