Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, görevi devraldı

31 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıkan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mazbatasını alarak, belediye binasına gitti. Belediye personeli ve coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Şevik, “Önemli olan başkan seçilmek değil. Önemli olan hem hizmetleriyle hem de insani açıdan gönüllere girebilmektir” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, görevi devraldı

Demokrat Parti (DP) Buldan İlçe Teşkilatı’nın Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı itirazın da ret edilmesinin ardından, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e mazbatası verildi.

Başkan Şevik, mazbatasını, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Tutku Sarı’dan aldı.

Şevik’e; MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, İl Kadın Kolları Başkanı Sema Meral, Ak Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Yeşim Çankır, meclis üyeleri ile çok sayıda partili eşlik etti.

Mazbatasını aldıktan sonra belediyeye gelen Şevik’i, coşkulu kalabalık ve personel karşıladı.

5 yıl aradan sonra başkanlık koltuğuna yeniden oturan Başkan Şevik, “Aradan 5 yıl geçti. Geçen yıllar insanları, eşyaları yıpratır ama gönülleri, hatıraları yıpratmıyor. Belediye başkanlığı yaptığım 7 yılda yaptığım hizmetler, hala vicdanlarda, gönüllerde yaşıyor. 31 Mart seçim sürecinin huzurlu geçmesine katkı sağlayan bütün başkan adaylarına teşekkür ederim. O akşam tesis edilen huzurun önümüzdeki 5 yıl içinde de hâkim olması için çalışacağım gibi, bana bu görevi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın il ve ilçe teşkilatları ile Buldan halkına layık olacağım. Belediye başkanlığı yaptığı 7 yılda yapılan hizmetler nasıl benim eserim olarak addediliyorsa, ben de Ayşen Hanım’ın eseriyim. Ben Gülbay’a 5 yıl içinde yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Belediye başkanının hem yaptığı hizmetler açısından hem de insani açıdan halkın gönlünü alabilmiş olması önemli. Ben 5 yıl sonraki seçimlerde, hizmetleriyle olduğu kadar halkın gönlüne girmiş bir başkan olarak da, bu koltuğu bir başkasına teslim etmek isterim” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim Yenier viyana
Ibrahim Yenier viyana - 3 yıl Önce

Görevinde başarılar dilerAllah sağlık versin biraktiğin gibi devam memleketimizdik selamlar

Çınar TAŞ
Çınar TAŞ - 2 yıl Önce

Mustafa Şevik başkanım göreniz hayırlı olsun buldanın oğuz köyünden yazıyorum

SIRADAKİ HABER