Denizli’de AK Parti 13, CHP 5 ve MHP 2 ilçe belediye başkanlığı kazandı

Yapılan yerel seçimler sonrası kesin olmayan sonuçlara göre; Denizli’de belediye başkanları belli oldu. Buna göre AK Parti Büyükşehir dahil 13, CHP 5 ve MHP 2 ilçe belediye başkanlığı kazandı.

Denizli’de AK Parti 13, CHP 5 ve MHP 2 ilçe belediye başkanlığı kazandı

Denizli’de kayıtlı 755 bin 160 seçmenden 665 bin 144’ü sandık başına gitti. Oylamada 2 bin 514 sandıkta oy verme işlemi gerçekleştirildi.

Seçime katılımı oranı ise yaklaşık yüzde 89 oldu.

Yapılan oylamada yaklaşık 322 bin oy alan mevcut AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanlığı Osman Zolan bir kez daha seçilirken, rakibi Millet İttifakının İYİ Partili adayı Ümit Bahtiyar ise yaklaşık 279 bin oy aldı.

Yüzdelik oranda ise Zolan seçmenin yüzde 50,59 oyunu aldı.

AK PARTİ BÜYÜKŞEHİR VE 12 İLÇE KAZANDI

Seçimler sonucunda AK Parti’nin kazandığı ilçe ve belediye başkanları ise şu isimler oldu:

Osman Zolan Büyükşehir

Acıpayam-Hulusi Şevkan

Baklan-Yusuf Gülsever

Bekilli-Mustafa Çoban

Beyağaç-Mustafa Akçay

Çameli- Cengiz Arslan

Çardak- Hüsnü Yılmaz

Çivril- Niyazi Vural

Güney- Halil Ayhan

Honaz-Yüksel Kepenek

Kale- M. Salih Sağınç

Sarayköy- Ahmet Necati Özbaş

Pamukkale-Avni Örki

Tavas-Hüseyin İnamlık

CHP 5 İLÇEDE İPİ GÖĞÜSLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise bu seçimlerde 4 ilçede belediye başkanlığı kazandı. CHP’li Hüseyin Gemi Serinhisar ilçesi, Şeniz Doğan Merkezefendi’de, Birsek Çelik Bozkurt’ta, Ali Atlı ise Babadağ’da belediye başkanlığı ismini göğüsledi. Şeniz Doğan’ın seçimleri kazandığı Merkezefendi ilçesi nüfus bakımından Denizli’nin en büyük ikinci ilçesi olma özelliği taşıyor.

MHP KİLEDİ, ÇAL’DAN SONRA BULDAN’DA DA KAZANDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise Buldan’da Mustafa Fahri Şevik ve Çal’da mevcut Belediye Başkanı Fethi Akcan ile 31 Mart yerel seçimlerinde ipi göğüsledi. Şevik, Buldan’da 6 bin 676 oy alırken, Akcan ise seçmenlerin 5 bin 735’nin oyunu alarak bir kez daha belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

7 İLÇEDE ADAY GÖSTEREN İYİ PARTİ KOLTUK KAPAMADI

Seçimlerde İYİ Parti ise aday gösterdiği 7 ilçenin hiç birisinden başarılı olamadı. En büyük ilçelerin birinde AK Parti diğerinde CHP kazandı. İlçeler arasında nüfus ve seçmen sayısı en fazla olan Pamukkale ilçesini AK Parti, Merkezefendi ilçesini ise CHP kazandı. Sonuca göre AK Partili Merkezefendi belediye başkanı Muhammed Subaşıoğlu yaklaşık 15 bin oy farkla belediye başkanlığını CHP’li Şeniz Doğan’a kaptırırken, Pamukkale’de ise AK Partili Avni Örki en yakın takipçisi CHP’li Ahmet Divarcı’ya 10 bine yakın oy farkla belediye başkanlığı koltuğuna oturacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER