Devecioğlu; “Millet iradesi ayak oyunlarına kurban edilemez”

Denizli Honaz’da Yüksek Seçim Kurulu seçimin tekrarlanması kararını verdi. Cumhur İttifakı adayı Turgut Devecioğlu bu kararın ardından bir açıklama yaptı. Devecioğlu; “Millet iradesi ayak oyunlarına kurban edilemez.” dedi.

Devecioğlu; “Millet iradesi ayak oyunlarına kurban edilemez”

31 Mart yerel seçimlerinde Honaz'dan aday olan Cumhur İttifakı’nın adayı Turgut Devecioğlu YSK'nın, seçimlerin yenilenmesi kararı üzerine bir açıklama yaptı.

Devecioğlu yaptığı açıklamada; “31 Mart tarihinde Honaz ilçemizde bir yerel seçim yaşadık. Tutanaklardaki oy sayım hatalarına ve geçersiz oylara ilişkin seçim gününden itibaren biz itiraz ettiğimiz gibi her aşamada rakibimiz CHP de ilçe, il ve Yüksek Seçim Kuruluna itiraz etmiştir. Haklılığımızın ortaya çıkmasından sonra; sanki kendileri hiç itiraz etmemiş gibi beyanlarda bulunup sürecin çarpıtılması Honazlı kardeşlerimin aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir. Gelinen aşamada Honaz İlçe Belediye Başkanlığı seçimi için Yüksek Seçim Kurulu son sözü söylemiştir. Bu süreci sağduyu ile takip eden, sabırla Honaz’ımızın geleceği için gayret eden tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biz millet iradesinin dışında hiçbir güç tanımıyoruz. Milletimizin aldığı her karara saygı duyuyoruz. Ancak millet iradesinin ayak oyunlarına kurban edilmesine de fırsat vermeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Honaz’ın ve Honazlı kardeşlerimizin haklarını sonuna kadar savunmaya ve korumaya devam edeceğiz. Yüksek Seçim Kurulu'nun Honaz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararının ülkemize; Denizli'mize ve Honaz'ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Tek sevdamız Honaz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER