Seçim mağlubu başkanlar önceki mesleklerine dönecek

Denizli'de yerel seçimin ardından belediye başkanlığı koltukları el değiştirirken kazanamayan belediye başkanları, başkan olmadan önce yaptıkları işlerine devam edeceklerini söyledi.

Seçim mağlubu başkanlar önceki mesleklerine dönecek

Denizli'de yerel seçimler sonrasında vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Osman Zolan'ı ikinci kez seçti.

19 ilçede 9 belediye başkanı yerini korudu.

5 yıllık görevin ardından Merkezefendi Belediye Başkanlığı'nı CHP'li aday Şeniz Doğan'a kaptıran AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, partisine ve millete hizmet etmeye devam edeceğini, gelecek dönemde ticaret yaparak hayatını sürdüreceğini ifade etti.

Resmi olmayan sonuçlara göre Babadağ İlçesi’nde seçimi kaybeden Belediye Başkan adayı Salim Demirezen ise sona eren görevinin ardından ticaretle uğraşmaya devam edeceğini belirtti.

2014 yılında AK Parti'den Çardak Belediye Başkanı seçilen, bu seçimde aday gösterilmeyince AK Parti'den istifa edip Demokrat Parti'ye geçen Mahmut Öztürk de seçimi kaybetti.

Öztürk, bundan sonraki hayatında eski mesleği olan bankacılığa geri dönebileceğini ya da ticaretle uğraşabileceğini kaydetti.

Buldan Belediye Başkanıyken istifa edip Demokrat Parti'ye geçen Mustafa Gülbay da girdiği seçim yarışını kaybetti.

Gülbay, görevi teslim etmesinin ardından bir süre tatil yapmak istediğini söyledi.

Banka müdürlüğünden emekli olduğunu belirten Gülbay, bundan sonraki hayatında mali müşavirlik yapabileceğini de sözlerine ekledi.

Çivril İlçesi’nde partisi tarafından tekrar aday gösterilmeyen AK Partili Gürcan Güven ise doktorluk mesleğine geri döneceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER