Şevik seçim zaferini eşine adadı

Buldan’daki geçerli oyların yüzde 36,98’ini alarak 5 yıl aradan sonra yeniden belediye başkanlığına seçilen Mustafa Şevik’in, ilk ziyareti eşinin mezarını ziyaret etti. Şevik, seçim başarısını 2014 yılında hayatını kaybeden eşi Ayşen Kevser Şevik’e adadı.

Şevik seçim zaferini eşine adadı

Buldan’da 7 yıl belediye başkanlığı yapan Mustafa Şevik, pazar günü geçekleştirilen yerel seçimlerde; Buldan’daki geçerli oyların yüzde 36,98’ini alarak yeniden belediye başkanı seçildi.

5 yıl aradan sonra başkanlık görevini devralmaya hazırlanan Şevik’in, ilk ziyareti 2014 yılında hayatını kaybeden eşi Ayşen Kevser Şevik’in mezarı oldu.

Belediye başkanlığını devrettiği 2014 yerel seçimlerinde birlikte omuz omuza çalıştığı eşi Ayşen Şevik’i aynı yılın ağustos ayında yakalandığı amansız hastalığa kurban veren Şevik, eşinin mezarı başında uzun süre dua etti.

Şevik, “Buldan’da 7 yıl başkanlık yaptığım dönemde yanımda hep Ayşen Hanım vardı. Bugün Buldan’ın efsane hizmetlerinin başkanı olarak anılıyorsam bunda Ayşen Hanım’ın, iki oğlumun ve kızımın rolü büyüktür. Ben onlara çok şey borçluyum. Ben Ayşen Hanım’dan hep güç aldım, alıyorum da. Ayşen Hanım’ın Buldan için hayalleri vardı. Bunu geçen 5 yılda yapamadım. Buldanlıların teveccühü ile yeniden belediye başkanlığına seçildim. Hem Buldanlılara hem de Ayşen Hanım’a verdiğim sözleri yerine getirmem için var gücümle çalışacağım. Çıktığım bu yolda Allah utandırmasın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221