Zeybekci’nin eski yardımcısı Hasan Erhan Çalışkan Balçova'dan meclis üyesi seçildi

31 Mart Yerel Seçimleri geride kaldı. Seçimlerin ardından belediye başkanlarının yanı sıra belediye meclis üyeleri de şekillenmeye başladı. Denizli için seçim heyecanının yaşandığı bir diğer kent ise İzmir oldu. AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin Denizli'de belediye başkanlığı yaptığı dönemde, belediye başkan yardımcısı olan Hasan Erhan Çalışkan, Baçlova'da meclis üyesi seçildi.

Zeybekci’nin eski yardımcısı Hasan Erhan Çalışkan Balçova'dan meclis üyesi seçildi

31 Mart Yerel Seçimleri geride kaldı. Vatandaşlar, bulundukları kentte; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ve muhtarlarını belirledi.

Denizli için seçim heyecanının arttığı bir diğer kent ise İzmir oldu.

İzmir'deki belediye meclis üyeliği dağılımında ilginç sonuçlar alındı.

Balçova'da meclis çoğunluğunu CHP elde etti. İlçede CHP, meclis üyeliği için yüzde 65.07'lik oy oranını yakalarken, AK Parti ise yüzde 27.02 ile ikinci parti oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre CHP mecliste 20, AK Parti ise 5 üye ile hizmet verecek. 2014 yerel seçimlerinde CHP'den meclis üyesi seçilen engelli Sinem Kılıç, yeniden seçilmeyi başardı.

Balçova'daki bir diğer sürpriz ise AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Nihat Zeybekci'nin Denizli'de belediye başkanlığı yaptığı dönemde, belediye başkan yardımcısı olan Erhan Çalışkan, Baçlova'da meclis üyesi seçildi.

Bayındır'da AK Parti 10, CHP ise 5 meclis üyesi çıkardı. Bergama'da ise resmi olmayan sonuçlara göre, CHP'nin 14 meclis üyesi, AK Parti ise 17 meclis üyesi bulunuyor. Beydağ'da da CHP'nin 7, AK Parti'nin ise 4 meclis üyesi çıkardığı kaydedildi. Kınık'ta CHP 6, AK Parti 9 meclis üyesi kazandı. Ödemiş'te de CHP 18 üye çıkarırken, AK Parti 13 ismi meclise gönderdi. Seferihisar'da CHP 10, AK Parti 5 üye çıkardı. Torbalı'da CHP 18, AK Parti 13 meclis üyeliği elde etti. Selçuk'ta, CHP 10, AK Parti 5, Urla'da CHP 20, AK Parti 5, Foça'da CHP 10, MHP 5, Gaziemir'de CHP 20, AK Parti 11, Menemen'de CHP 19, AK Parti 12, Dikili'de CHP 10, MHP 5, Çiğli'de CHP 22, AK Parti 9 meclis üyesi çıkardı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamit ihsan Tanes
Hamit ihsan Tanes - 2 yıl Önce

Erhan bey , donanımlı , tecrübeli , şahsen tanıma Dorsay’ın bulduğum kaliteli bir insan inşAllah Balçova mıza hizmet etmek nasip etsin Allah

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211