YİNE GEÇİT YOK ‘DARBECİ YEZİD’E AK PARTİLİ BAŞKANLAR GEZİDE!

Ülke genelinde 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne direnen 5 mihenk noktasından biri olan Denizli’nin Çardak ilçesinde, kalkışmanın 2’nci yılında çok özel bir anma programı düzenlenirken, ilçenin AK Partili 2 Teşkilat Başkanı bu etkinliklerde hazır bulunmak yerine, düzenlenen turistik amaçlı bir tur ile Çanakkale gezisine çıktı. 

Cumhurbaşkanlığı’nın “15 Temmuz’u; özellikle TBMM, İstanbul Köprü, Kazan, Gölbaşı, Külliye gibi özellikli yerlerde düzenlenecek etkinliklerle analım” genelgesine rağmen, AK Parti Çardak İlçe Başkanı Mehmet Pala ve AK Parti Çardak İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Tekeli’nin, “Çardak Havaalanı Barikatı” ile darbecilere karşı direniş destanı yazılan ilçelerindeki programlara katılmayıp Çanakkale gezisine çıkmaları dikkat çekti, tepki aldı. Ayrıntılar pek yakında bu köşede..

KILIÇDAROĞLU’NA BİR İNCE ÇALIM DA DENİZLİ CHP’DEN
CHP’de Muharrem İnce taraftarlarının kurultay için başlattığı imza toplama kampanyasında, muhalifler 600 imzaya ulaşırken, Denizli CHP’de ise Sarayköy İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi Cengiz Demirci dışındaki tüm kurultay delegeleri noter arıcılığıyla imza verdi. 

Öte yandan doğal delege sayılan CHP’li 3 Denizli Milletvekili; Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar da kurultay için imza vermeyen isimler oldu. Kısacası; 13 delegesi Muharrem İnce lehine “olağanüstü kurultay” için imza veren Denizli CHP, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na “şık ve ince” bir çalım attı. 4 delege ise kurultay için imza vermedi. 

 

YORUM EKLE