YÖRÜK KIZI MÜSLÜME…

Bu dünyada çocuk olmak, kadın olmak, hayvan olmak ve ağaç olmak cidden zor…

Satırlarıma başlarken önce derin bir of çektim, yutkunamadım. Çünkü Müslüme, henüz 3 yaşında melek gibi bir çocuktu. Yörük kızıydı. Öyle tanıdık onu.

Aile ve çevredekilerin yaptığı aramada bulunamayan küçük kız için haber verilmesi üzerine jandarma, itfaiye, AKUT, UMKE, belediyeler ve AFAD’a bağlı ekipler sevk edildi. Bölgede ilk gün gönüllülerin de yer aldığı 700 kişi arama çalışmasına katıldı. Daha sonra 200 kişiden oluşan profesyonel ekiple, belediye, çeşitli kurum ve gönüllülerin katıldığı 300 kişi 12 kilometrelik vadi, orman ve dağlık alanda defalarca arama çalışması yaptı. Çalışmalara iz takip, kadavra ve kokuya duyarlı köpekler, insanlı keşif uçağı, termal droneler de destek verdi ancak hiçbir sonuç alınamadı.

Dualarımız onunlaydı, bir an önce bulunsun diye dua ettik. Bir anne olarak dualarımdaydı. Günler geçti, hep iyi bir haber bekledik. Ancak olmadı. Melek kızımızdan acı haber geldi…

Müslüme’nin çadırlarının önünde bisikletiyle oynarken kaybolması sonucu başlatılan arama çalışmasında 10’uncu günde yürekler dağlandı. Küçük kızın kaybolduğu yerden 7 km ötede cansız bedeni bulundu.

Şimdi araştırılıyor. Küçük kız bir cinayete mi kurban gitti diye…

Bu dünyada çocuk olmak, kadın olmak, hayvan olmak ve ağaç olmak cidden zor…

Her gün bir kadın cinayeti, her gün bir şiddet haberi. Kalbim sıkışıyor okurken. Hani derler ya aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar; ya ölmeli cellatlar ya da hiç doğmamalı çocuklar.

YORUM EKLE

banner247

banner246