YUKATEL DENİZLİSPOR ATEŞLE OYNUYOR

Yukatel Denizlispor beni şaşırtmaya devam ediyor. Kulüp Başkanı Ali Çetin, bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok diyerek açıklamada bulunuyor ama Yukatel Denizlispor düşme potasındaki rakiplerine hayat vererek kendisini ateşe atıyor.

Kendisi gibi düşme potasındaki MKE.Ankaragücü’ne  kendi evinde 2-1 mağlup oluyorsun, sonra Sivas deplasmanına giderek sahadan 2-2’lik skorla ayrılıyorsun, sonra da düşme potasındaki 6 puanlık bir karşılaşma olan Hes Kablo Kayserispor’a 1-0 mağlupsun. Bu nasıl bir perhiz nasıl lahana turşusudur. Anlamış değilim!

Maçla ilgili yazılacak çok bir şey yok…

Hes Kablo Kayserispor orta sahada çoğalan bir oyun düzeniyle mücadele ederken ev sahibi Yukatel Denizlispor ise özellikle sağ kanadı kullanarak tehlike yaratmaya çalıştı. Kısır bir karşılaşma izlediğimi söyleyebilirim. Yukatel Denizlispor rakip kaleye yüklenirken, kontra ataktan kendi kalesinde golü gören taraftı. Golden sonra ev sahibi skorda eşitliği sağlamaya çalıştıysa da, zaman zaman kalesinde tehlikeli pozisyonlar da verdi. Bu pozisyonlarda da kaleci Pantilimon başarılıydı.

Oyunun son bölümlerinde Yukatel Denizlispor rakip kalede en ciddi ataklarını yaparken dakika 85’i gösteriyordu. Yani demem o kadar ki bazı futbolcular maç bitse de gitsek mantığında mücadele etti.

Ara transfer dönemi başladı. Umarım Yukatel Denizlispor Teknik Direktör Yalçın Koşukavak’ın raporu doğrultusunda bazı futbolcularla yollarını ayırır,  nokta transferlerle güçlenir. Yoksa sezon sonu herkes gibi Yukatel Denizlispor’un neden küme düştüğünü tartışırız.

Benden söylemesi…

YORUM EKLE