ZAMAN DAR, İŞ ÇOK!

Yukatel Denizlispor, biraz geç olsa da yeni teknik direktörünü belirledi. Beşiktaş efsanesi ‘Şifo’ lakaplı Mehmet Özdilek, Yücel İldiz’in koltuğuna oturacak. Hem Denizlispor camiasına hem de Mehmet Özdilek’e hayırlı olsun.

***

Futbolculuğuna ben yetişemedim. 2001 yılında futbolu bırakan ‘Şifo’yu izlemek bana nasip olmadı. Eski arşiv görüntülerinde hayli yeri var. Ancak teknik adamlığı futbolculuğu kadar parlak değil. Kariyerinde sayısız kupa ve kişisel başarı elden eden Özdilek, teknik adamlık konusunda o istenilen elit seviyeye bir türlü çıkamadı. Halbuki bu iş içinde fazlaca eğitim gördü. 2001’de futbolu bırakmasının ardından İngiltere’de antrenörlük ve yabancı dil eğitimi alması ne kadar iddialı olduğunu ve bu işe kafa patlattığını ortaya koyuyor. Manchester United´da Alex Ferguson'un yanında ve Newcastle United´da Bobby Robson'ın yanında staj yapmış olması da hayli etkileyici.

***

Ancak Antalyaspor’da yakaladığı istikrar dışında ‘Şifo’ hiçbir zaman el üstünde tutulan bir isim olmadı. 53 yaşındaki teknik adamla ilgili bize referans olacak tek şey. Antalya’da geçen 5 yıldır… Bunun dışında korkularım yok desem yalan olur. Denizlispor geçiş sezonunda ligi 15’inci bitirse bile çok büyük başarıdır. Mehmet hocanın en büyük hedefi bence bu takımı ligde tutmak olmadı. Fenerbahçe maçına 8 gün kaldı. İlk etapta 5 haftadır kazanamayan takımdaki sorunları tespit etmek ve çözüm yolları bulmaktır. Zaman dar ve yapılacak çok iş var. Bu konuda aslan payı ‘Şifo’ kadar Levent Kartop, Utku Alemdaroğlu ve takımdan sorumlu idarecilerindir. El ele verilmek zorunda ve hocaya rahat bir çalışma ortamı sağlanmalıdır.

***

Bu dakikadan sonra hocaya ve futbolculara gereken destek verilmeli, takım ayağa kaldırılmalıdır. Yeşil-siyahlılarda son dönemde takım için ‘güven’ ortamı yoktu. Bununda yeniden tahsis edilmesi gerekiyor. Umarım Mehmet Özdilek, sezon sonuna kadar olan sözleşmesini doldurur. Doldurursa seneye de bu arenada yer alacağız. Yoksa seneye yaz epey kavrulabiliriz…

***

Hocanın beni en çok etkileyen hareketi Valon Behrami'ye attığı tekmedir. ‘Şifo’ o zaman beni sevindirmişti. Şimdi de kendisinden aynı beklenti içerisindeyim.

Saygılarımla…

YORUM EKLE