ZAMAN TÜNELİNDE İZ BIRAKANLAR

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle “İz Bırakanlar Fotoğraf Sergisi” 05 Ocak 2018 Cuma Günü saat 17:00’de Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, ANAP eski Denizli Milletvekili Beyhan Aslan, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk ve Denizli Belediyesi eski Başkanları Ali Marım, Ziya Tıkıroğlu tarafından açıldı.

DRT Denizli’de 2010 yılından beri yapımını gerçekleştirdiğim “FOTOĞRAFLARLA ANILAR” programına konuk olan;kentimizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı koyan değerli isimlerin albümlerinden oluşan nadide fotoğraflardan oluşan bir buket hazırladık.

“FOTOĞRAFLARLA ANILAR” programına konuk olan Köy Enstitüsü mezunu öğretmenler, Denizli sanayisinin temellerine ilk harcı koyan işadamlarıve bu kente hizmet edenlerin yaşamlarından oluşan fotoğraflarla, zaman tünelinde geçmişe yolculuk yapmış olacaksınız.

“FOTOĞRAFLAR ANILAR” programına konuk olanlar;gelecek kuşaklara nasihat niteliğindeki anılarını miras bıraktı. Denizli’nin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı koyan değerli isimlerin mesajlarını ve her biri değerli birer miras olan bu birikimlerini geleceğe ulaştırmalarında “KÖPRÜ” olduğumuzu düşünüyorum.

Denizli’nin kapsamlı bir “KENT BELLEĞİ” bulunmuyor. Denizli’nin “KENT BELLEĞİ” temeline harç koyduğumuz “FOTOĞRAFLARLA ANILAR” programının konukları vesilesiyle binlerce Denizli fotoğrafına ulaştık.Bu nadide fotoğrafları büyük bir titizlikle arşivledim. Denizli’nin “KENT BELLEĞİ’neışık tutacak nitelikteki bu fotoğrafları hikayeleriyle birlikte Denizlililerle paylaşmayı kendim ve kentim  için bir görev edindim.

Çünkü öyle inanıyorum ki; bu kente ait bilgiler, gelecek kuşaklara ancak paylaşılarak aktarılabilir ve çoğaltılabilir. “İZ BIRAKANLAR” temasıyla hazırladığımız fotoğraf sergisinde titizlikle seçilmiş 70 fotoğrafı beğeninize sunduk.

Sergi 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 17:00’ye kadar açıktır.

TEŞEKKÜRLER SEDAT DEMİRCİ…

Denizli Büyükşehri Belediyesi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti ve DRT Denizli’nin desteğiyle 05 Ocak 2018 Cuma günü açtığımız “İz Bırakanlar Fotoğraf Sergisi” sosyal medyada çok konuşuldu. CHP Merkezefendi eski Başkanı Sedat Demirci, Facebook’taki yazısında, “Dün bir dostumun hatırlatması ve ısrarı, hatta sergi salonuna gidip geriye dönüp beni de alması üzerine ''Fotoğraflarla Anılardan İz Bırakanlar''adlı fotoğraf sergisine katılma şansını yakaladım… Fotoğrafların bir bellek, bir dili olduğunu ve belleğin kendisine has bir iradesi olduğunu,geçmişten bu güne katlanarak büyüyen her şeyi hatırlamanın, şu veya bu şekilde büyüklerinizden dinlemiş, hatıralarınızda o günlerin olmasının acı ve geldiğimiz günün ne denli sancılı bir süreç olduğunu anlıyorsunuz... Anladım ki; her şey zıddıyla kaim, acıyı bilmeyen, gülümsemenin kıymetini bilmeyecek, savaşı bilmeyen, barışın önemini hiç anlamayacak, hiç tutsak olmamış, özgürlük mücadelesi vermeyecek, sevmeyi bilmeyen sevgisine sahip çıkmayacak...
''BİZ'' olunmadan yarın olmayacak.. 
Teşekkürler Muhammet Karaçay,teşekkürler dostum Mehmet Mankır..
” diyor..

Başkan Sedat Demirci’ye teşekkür ederim… Bir sosyolog olarak farklı bir pencereden bakmamızı sağladı…

AHMET AYCAN’I DUYGULANDIRAN 77 YILLIK FOTOĞRAF

“İz Bırakanlar Fotoğraf Sergisi’ni 06 Ocak 2018 Cumartesi günü gezen Kızılcullu Köy Enstitüsü mezunu 94 yaşındaki Ahmet Aycan oldu. Sergi de 1941 yılında çekilen fotoğrafı  gören Ahmet Aycan, duygulu anlar yaşadı. Okul arkadaşları Remzi Taşcı ve Kamil Özhan’la olan anıları tazelenen Ahmet Aycan, “Bu fotoğraf 77 yıllık. Enerjimiz hiç bitmeyecekmiş gibiydik. Remzi ve Kamil’i rahmetle anıyorum” dedi.


“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1034’ÜNCÜ GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor. Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE