ZEYBEKCİ “TOPLAN BORUSU” ÇALDI

ZEYBEKCİ “TOPLAN BORUSU” ÇALDI

Gazeteci Fatih An’ın haber sitesi Haber Horozu’nun yayınladığı “Zeybekci’den Flaş Hamle” başlıklı haberle birlikte Denizli’deki politik kulisler bir anda hareketlendi. Haber Horozu’nda 6 Kasım Salı günü yayınlanan haber ise şöyle; “Denizli’de ‘politik kulisler’ AK Parti’de yerel seçimler için adaylık sürecinin başladığı şu dönemde son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’den çok konuşulacak bir adım geldi. Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı seçildiği 2004 yılında, göreve gelen bütün ilçelerdeki AK Partili meclis üyelerini Antalya’da topluyor. Edinilen bilgilere göre; 9-12 Kasım tarihleri arasında bir otelde gerçekleştirilecek toplantı için eski meclis üyelerine davet yapıldı. Toplantı için bütün hazırlıklar tamamlandı. Zeybekci’nin toplantıyı neden organize ettiği, eski meclis üyeleriyle yapılacak toplantının gündeminde hangi konuların olduğu ise sır gibi saklanıyor. Toplantının AK Parti’de 31 Mart’taki yerel seçimlere ilişkin adaylık sürecinin başladığı günlere denk gelmesi birçok yorumu da beraberinde getiriyor..

TOPLANTININ KODU; “GİZLİ”

Evet,  birkaç gündür Denizli’de siyasi kulisler “Nihat Zeybekci 2004’teki bu başarılı ekibini Antalya’da niye topluyor?” sorusu ile çalkanıyor. Bakan Zeybekci’nin “gizli” kodlu bu toplantıyı niye organize ettiği ile ilgili ilk ipuçları da gelmeye başlarken, Zeybekci’nin 2004 yılından bu yana birlikte yürüdüğü, ilk başkan yardımcılarından ve meclis üyelerinden (başta gelenlerinden) biri olan Osman Zolan’ın da bu toplantıda hazır bulunacağı belirtildi.

BU SEÇİMİN EN ÇOK ARANAN İSMİ; TURGUT DEVECİOĞLU

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi siyasi partilerde başlayan “aday belirleme yarışı ve aday adaylığı açıklamaları” tüm hızıyla sürerken, Denizli’de partilerin aday adayı isimleri de birer birer ortaya çıkmaya ve netleşmeye başladı. Başkan adaylığına yakıştırılan ve “bu isimle olur, O’nunla kesin kazanılır” denilen politik simalar içinde öyle bir isim var ki; bu aralar adeta tüm siyasi partiler ve bütün Denizli O’nu konuşuyor. Bu isim AK Partili Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’dan başkası değil.. Son 3-5 aydır adeta herkes Turgut Devecioğlu’dan söz ediyor. Aynı zamanda Denizli Esnaf Birlikleri Başkanı da olan Devecioğlu için kentte “AK Parti O’nu Pamukkale Belediye Başkan Aday gösterecekmiş, hatta Denizli MHP de Devecioğlu’nun peşindeymiş” kulislerinin ardı arkası kesilmiyor. Kısacası şu sıralar her politık sohbette mutlaka Turgut Başkan’ın ismi anılmadan geçilmiyor..

KULİSLERDE PAMUKKALE BELEDİYESİ İÇİN; BİR ETKİLİ VE BİR DE SÜRPRİZ İSİM VAR..

“Süleyman Kocasert, Hasan Oymak, Hasan Aracı, Birtan Şahan, Nihat Turgut, Ali Taşevli, M. Ali Yılmaz” derken, AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adaylığı için politik arenaya sürülen bir bomba iddia ve iki önemli isim adeta siyasi kulisleri salladı. Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ile Ak Parti Denizli İl Başkanı ve OSB Başkan Yardımcısı Necip Filiz.. AK Parti’nin bu iki önemli isimden birini 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Pamukkale Belediye Başkan adayı olarak açıklayabileceği belirtiliyor. Ak Parti’nin Denizli’deki önemli kozu olarak görülen Honaz Belediye Başkanı Devecioğlu ile yine “Siyasetin Genç  İşadamı Yüzü” Filiz için Pamukkale Belediyesi  için AK Parti’nin olası başkan adayları olarak söz ediliyor.

AK PARTİ'NİN PAMUKKALE KOZLARI; YA DEVECİOĞLU YA DA FİLİZ, MERKEZEFENDİ KOZU İSE; KOCARET..

"Yerel seçimlerde Denizli AK Parti’de kulisler ve adaylık yarışı kıran kırana geçecek” yorumları ağırlık kazanırken, AK Parti Genel Merkezi’nin Denizli’de seçimlere; mevcut ilçe belediye başkanlarından önemli bir bölümünü değiştirerek, yeni yüzler ve isimlerle gideceği öne sürüldü. Bu ipucundan yola çıkıldığında kulislerde sıklıkla isimlerinden söz edilen Necip Filiz, Süleyman Kocasert ve Turgut Devecioğlu adlarının Denizli’nin bu önemli ilçeleri için AK Parti’nin olası adayları olabileceği iddiası ağırlık kazanıyor.

KARACA'NIN ADAYI KARACA!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'nın 31 Mart 2019 yerel seçimleri için bir "B" planının bulunduğu ve Karaca'nın Denizli Büyükşehir için kendisinin adaylığa talip olabileceği iddia edildi.. Bu iddia pek de boş bir iddia değil.. Neden mi? Nedenleri çok.. Karaca ile ilgili bu iddiayı destekleyen "nedenler" ayrıntılar yarın bu köşede..

PAÜ GENEL SEKRETERİ SARI’NIN PROFESÖR CÜBBESİNİ REKTÖR HÜSEYİN BAĞ; GİYDİRDİ

PAÜ Genel Sekreteri Doçent Dr. Mehmet Ali Sarı profesör oldu ve cübbe giydi. Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı’nın profesörlük cübbesini bizzat Rektör Hüseyin Bağ giydirdi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ mini törende; Genel Sekreteri Sarı’nın sevincine ortak oldu. Sarı da Rektör Bağ’a teşekkürlerini sundu.

YORUM EKLE