ZEYBEKCİ YİNE BAKAN EKONOMİDE YİNE KAPTAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne” geçiş törenleri öncesi veya sonrasında bugün yeni Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı Yardımcılarını açıklayacak.

Denizli nefesini tuttu ve bugün Ankara’dan gelecek bu haberi bekliyor. “Zeybekci Bakan, ya da Başkan Yardımcısı”.. Son günlerde ülke politikasının en önemli gündem maddesi olan “Cumhurbaşkanı Yardımcıları kimler olacak? Yeni kabine hangi isimlerden oluşacak?” soruları bugün cevaplarını bulacak. Ve şehrinin bakanı Nihat Zeybekci’yi yeniden Bakan görmek isteyen Denizli ve Denizlililer de sevinecek ve derin bir oh çekmiş olacak.

DENİZLİ ANKARA’DA YİNE 10 KAPLAN GÜCÜNDE
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci bundan 6-7 yıl önce “Bizim derdimiz Denizli’yi, Türkiye’de siyasetin ve ülke yönetiminin birinci masasında oturtmak, Batı Anadolu’da siyasetin başkenti yapmak” şeklindeki ünlü sözünü dile getirdiğinde, bu sözleri epey tartışılmıştı.

Zeybekci’nin bu sözü büyük oranda gerçekleşti ve hayata geçti. Denizli bu politika sayesinde Ankara’da bol bol “Denizlili Bakan, Bakan Yardımcıları, Denizlili Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Denizlili Yüksek Yargı Üyeleri ve Yüksek Bürokrat” gördü. Bakan Zeybekci’nin bir kez daha görev alması Denizli’nin Ankara’da bu iddiasının ve güçlü konumunun sürmesini sağlayacak.

YORUM EKLE