ZOLAN O YIKIMI BAŞLATTI, ŞİMDİ BÜTÜN GÖZLER ZEYBEKCİ’DE

Denizli’nin kanayan yarası olan ve bir çürük diş gibi şehrin göbeğinde yer alan Üçgen Çarşısı’nı yıkarak çok önemli bir icraata imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent merkezindeki o “çarpık, kullanışsız ve estetik fukarası” Özel İdare İşhanı binasını da yıktığında “Türkiye’de yaşarken heykeli dikilen ilk belediye başkanı” ünvanını alacak. Niye mi? Çünkü; 24 Haziran seçimleri öncesi Bakan Nihat Zeybekci’nin “Bu binayı yıksın, bu köşeye Osman’ın ( Osman Zolan’ın) heykelini dikeceğim, parasını da ben vereceğim” demişti de ondan.

“ZEYBEKCİ’NİN SÖZÜ SÖZDÜR, YAPAR”
Dünkü köşemizde; “Yıllardır kentin göbeğinde saplanmış bir hançer gibi duran Özel İdare İşhanı’nın yıkımı Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılıp hızlı bir şekilde sürdürülürken, şimdi herkes 24 Haziran seçimleri öncesi Bakan Nihat Zeybekci’nin ‘Bu binayı yıksın, bu köşeye Osman’ın ( Osman Zolan’ın) heykelini dikeceğim, parasını da ben vereceğim’sözünü yerine getireceği günü merakla bekliyor” şeklinde yazmıştık. Evet, bu yazımız üzerine ilk yorumlar geldi bile. Bakan Zeybekci’yi bilen ve yakından tanıyan siyasi çevreler “Nihat Bakan böyle bir söz verdiyse kesin yapar. O’nun sözü sözdür. Özel İdare İşhanı’nın yıkımı da tüm hızıyla sürüyor. Osman Zolan da bu sayede yaşarken heykeli dikilen Türkiye’nin ilk belediye başkanı olacaktır” dediler.

DENİZLİ CHP’DE ADAYLIK YARIŞI ÇOKTAN ISINDI
CHP, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için adaylık sürecini başlattı. CHP'den aday olmayı düşünenlerin de 1 Ekim ve 19 Ekim tarihleri arasında aday adaylığı başvurusunu yapmaları istenirken, Denizli CHP’de de gözler aday olması beklenen veya kulislerin adayları olan; Adnan Keskin, Gülizar Biçer Karaca ve Melike Basmacı gibi CHP’nin ağır topu isimlere çevrildi. Denizli CHP’de aday adaylığı başvuru süreci olarak açıklanan en sıcak 19 günle birlikte büyük bir hareketlilik yaşanırken, ilk aday adayı isim ise Pamukkale Belediyesi için Ahmet Divarcı oldu. Bu arada siyasi kulislerde Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın adı da yine sıkça dolanıyor.


ARSLAN’IN YÜREĞİNDE YATAN  YİNE “BÜYÜKŞEHİR ARSLANI” MI?
Peki, Denizli CHP’deki bu hareketlilik ve yakıcı atmosfer birden bire niye bu kadar yükseldi? Parti genel merkezi aday adaylarına 19 gün gibi kısa bir “başvuru süresi” verince; gönlünde, aklında, çevresinde “belediye başkanlığı arslanı” yatan herkes adeta alarma geçti ve seferberlik ilan etti de ondan. Bu arada; Arslan deyince akla, Denizli CHP’de her ne kadar geçen seçimin Büyük Şehir Başkan Aday Kazım Arslan gelse de, büyükşehir için önemli isimler ve ağır topların hazırlık yaptığını da hatırlatayım. Ne de olsa; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta ‘Denizli’yi istiyorum’ diyerek bu konudaki iddiasını ve başarı çıtasını en yükseğe koymuş durumda olduğunu söylemek gerekir. Peki, Genel Başkan’ın bu iddiasına en uygun aday ismi; CHP’nin yetiştirdiği önemli Denizlili figürlerden biri olan eski Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin olabilir mi? (Neden olmasın? CHP’de sürprizler hiç bitmez..)

BİR KULİS; “DENİZLİ CHP’DE BU OLAY KONUŞULUYOR”
İnternet WEB Haber Sitesi “Haber Horozu’nun” Gazeteci Sahibi Fatih An önceki gün “CHP’de bu olay konuşuluyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazı bir kulis haberi ve doğruluk payı oldukça yüksek. An’ın bu yazısından sonra “Haber Horozu” Adnan Keskin isminin de rüzgarını yelkenlerine doldurarak, okunma rekorları kırmış. CHP Denizli tabanı da bu yazıyı tüm internet ortamında dolaştırmaya başlamış. Haber Horozu’nun kulis haberi şöyle; “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’nda yerel seçimlerin görüşüleceği toplantıda CHP’nin önemli ismi Adnan Keskin hakkında söylendiği belirtilen sözler, örgütte tepkiyle karşılandı. Tepkilerin nedeni ise bu sözlerin toplantıda planlanarak söylendiği ya da söyletildiği iddiaları. CHP’de geçen hafta Salı günü düzenlenen ilçe başkanları, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda yerel seçimler ele alındı.”

“ADNAN KESKİN YAŞLI”  SÖZÜ CHP’Yİ KARIŞTIRDI
Haber Horozu’nun haberi şöyle devam ediyor; “İl Başkanı Mahir Akbaba’nın başkanlığındaki toplantıda, eski CHP Tavas Gençlik Kolları Başkanı Uğur Büyükelyas’ın Adnan Keskin hakkında, ‘Artık yetmedi mi? Çok yaşlandı. Aday olmasın artık’ şeklinde söylemlerde bulunduğu iddia edildi. Adnan Keskin’in yaklaşık 1 yıldır Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığa talip olduğu biliniyor. Ve son bir yılda Denizli’yi 3 kez ilçe ilçe dolaştı. Diğer yandan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın da Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bir kez daha aday olmak istediği ve bu yönde çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor. Peki, Uğur Büyükelyas bu sözleri neden söyledi? CHP Çameli İlçe Başkanı Bahtiyar Akyol, bu olay hakkında Haber Horozu’na önemli açıklamalar yaptı..”

TAVAS’TA; ARSLAN-ŞAMA-BÜYÜKELYAS ÜÇGENİ
Haber Horozu’nun yazısından benim çıkardığım; Tavas’ta Adnan Keskin’e karşı adeta bir “Arslan-Şama-Büyükelyas” üçgeni ve çalışması oluşturulduğu düşüncesi oldu. CHP Çameli İlçe Başkanı Akyol’ın Haber Horozu’na yaptığı açıklamalar da bunu doğrular nitelikteydi. Akyol, kendisinin de eşinin rahatsızlığı nedeniyle o toplantıya katılamadığını belirterek, ‘Partimizin emektarı, ağabeyi, yıllarca her kademede hizmet vermiş Adnan Keskin hakkında o sözlerin sarf edilmiş olduğunu duyduğumda üzüldüm. Tavas İlçe Başkanı Erdoğan Şama da o toplantıya katılmamıştı. Kendisini aradım. Tavas eski gençlik kolları başkanının o toplantıya neden katıldığını sordum. Kendisi, işi olduğu için Uğur Büyükelyas’ı gönderdiğini söyledi. Sayın Şama bana, Adnan Keskin’in İl başkanlığı döneminde gençlik kolları başkanı olduğunu, kendisine saygı duyduğunu ve toplantıda onun hakkında sarf edilen sözlerin kendisini de üzdüğünü anlattı. Sayın Kazım Arslan, Tavas İlçe Başkanı Erdoğan Şama ve Uğur Büyükelyas’ın toplantıdan birkaç gün önce birlikte Kale’de bir düğüne katıldıklarını biliyorum. Bu genç kardeşimizin, yeri olmamasına rağmen böylesine önemli bir toplantıya katılmasını ve Sayın Adnan Keskin hakkında bu ifadeleri kullanmasını tesadüf olarak görmüyorum’ diyordu. Yaşananlar, CHP’de aday adaylığı için başvuruların sona ereceği 19 Ekim tarihine az bir süre kala siyasi manevraların ve stratejik savaşların üst seviyelere çıktığını gösteriyor.”

YORUM EKLE