ZOLAN’A TOPLU ULAŞIM TEŞEKKÜRÜ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. Otobüs filosunu genişletti. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen törenle hizmete giren 80 otobüs kent ulaşımında rahat bir nefes aldıracak.

Yeni hizmete giren otobüsle 2 numara hatla Yenişehir Mahallesi’ne gittim. İnanın içerisindeki konfor, Devlet Demiryolları trenlerindeki gibi... Bir sonraki durağın anons yapılması seyahat edenlerin durağı atlama şansı yok...

Ulaşım AŞ’nin yeni otomobillerin hizmete alınması nedeniyle yapılan törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

“SON 3 YILDA BÜTÇEMİZİN YÜZDE 70'E YAKININI ULAŞIMA AKTARDIK”

Başkan Osman Zolan, "Biz de yerli ve milli olma noktasında tercihimizi bu şekilde yaptık. Otobüslerimiz yerli ve milli ama Avrupa'dan ödül alması bizlerin neleri başarabileceğini çok açık şekilde ortaya koyuyor. Tüm büyükşehirlerde olduğu gibi Denizlimizde de ulaşımla ilgili ihtiyaçlar vardı. Biz son 3 yılda bütçemizin yüzde 70'e yakınını ulaşıma aktardık. Çünkü yapmış olduğunuz anketlerde, çalışmalarda ulaşımla ilgili sıkıntılar vardı. Bunu çözmek de bizlerin göreviydi. Büyükşehir olarak birçok köprülü kavşaklar yaptık, ulaşımın akışını hızlandırdık. Sıkışıklığı büyük ölçüde giderdik" dedi.

“DENİZLİ’DE ARAÇ SAYISI 3 KAT ARTTI”

Başkan Zolan, "Araç sayısı 3 kat arttı ama sokaklar caddeler aynı. Kavşak düzenlemeleri, köprülü kavşaklar, yerli ve milli projemiz trafik yönetim sistemi ile trafikte yaşayan sorunları en aza indirmek için gayretlerimiz oldu. Bugün daha rahat haldeyiz. Yeni bulvarlar, yeni çevre yolları açarak Denizlimizin ulaşımını rahatlatmakla ilgili gayretlerimiz devam ediyor. Özel araçları ihtiyaç olmaktan çıkarırsak şehrimizin trafik akışında bir mesafe alacağımızı biliyoruz. Bugüne kadar 150 otobüsümüzle hizmet verdik. Vatandaşlarımızdan yeni hat veya hattaki otobüs sayısını artırma ile ilgili talep geldi. Biz bu talebe göz yumup geçemezdik ve bugün 80 aracımız burada" diye konuştu.

“OTOBÜSÜN CAMLARI DENİZLİ’DE ÜRETİLİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Herşey yerli ve milli olacak" sözünü hatırlatan Zolan, "Ben burada Ethem Sancak Bey'e teşekkür ediyorum. Biz de yerli ve milli olma noktasında tercihimizi bu şekilde yaptık. Otobüslerimiz yerli milli ama Avrupa'dan ödül alması bizlerin neleri başarabileceğini çok açık şekilde ortaya koyuyor. Otobüslerimizin camları Denizli’de üretiliyor. Bu ayrı bir gurur kaynağımızdır. Bu alanı baştan aşağı yenileyerek otobüslerimizin bakım, onarım ve servisi noktasında bu tesisimizi inşa ettik. Burada örnek olabilecek bir tesisi de hizmete alıyoruz. Araçlarımız yeni, tesisimiz yeni. Denizli'de akıllı trafik var. Telefonunuza 'Otobüsüm nerede?' diye sorduğunuzda otobüsümüzün nerede olduğunu görüyorsunuz. Durakta beklemeye son. Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu emanete sahip çıkarak Denizlimize gece gündüz hizmet ediyoruz. Yeni otobüslerimiz ve tesislerimiz Denizlimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

SANCAK "EPEY ZAMANDIR DA DENİZLİLİYİM"

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, "Denizlili hemşerilerim" diyerek başladığı konuşmasında "Aslında ben Siirtliyim ama epey zamandır da Denizliliyim. Denizli'ye hizmet bugünle başlamadı benim için. Gençlik yıllarımda çok gelir giderdim. Denizli böylece tarımda bir marka daha kazandı. Dünyanın en kaliteli 3 çiftliğinden biri oldu. BMC otobüsleri bizim gururumuz, yüz akımız. Geçen yıl Brüksel'de yapılan dünyanın en büyük otobüs fuarında yüzde 100'ü Türk mühendislerimizin eseri olan bu otobüs dünya birinciliği kazandı. Dünyanın en iyi otobüsü. Yerli ve milli bir savunma sanayimizin olması lazım, dedim. Sayın Cumhurbaşkanımıza burayı savunma sanayi şirketine dönüştüreceğimizi söyledim. Bu şirket bugün savunma sanayinde 70 ürün üretiyor. Ordunun gözbebeği ürünler. Kirpi bir dünya markası haline geldi. Ordunun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz, onun yanında 13 ülkeye de ihracat yapıyoruz" dedi.

ULAŞIM AŞ’NİN FİLOSUNA KATILAN BMC NEOCİTY’İN ÖZELLİKLERİ:

BMC Neocity, 8,5 metre uzunluğunda, 70 kişi kapasiteli. Saatlik 5.600 kişi kapasite artışı sağlayacak otobüsler engelli erişimine uygun, sınıfının en yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip olarak yapıldı.

Euro 6 motor 210 hb yüksek performanslı ve çevre dostu emisyon standardına uygun dizel BMC Neocity'nin Avrupa'da en iyi tasarım ödülü bulunuyor. Yolcu güvenliğini sağlayan gelişmiş kamera ve kayıt sistemli otobüslerde otomatik yangın söndürme sistemi bulunuyor. Şehir içi sürüş kalitesini yükselten otomatik şanzımanı bulunan otobüslerde, yüksek performanslı klima sistemi de yer alıyor.

Denizlililer yeni otobüsleriyle seyahat ederken kendi aralarından değerlendirme yapıyor... Özellikle bir sonraki durağın anons edilmesi seyahat edenlerin dikkatini çekiyor...

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma otobüslerine 1972 yılından beri biniyorum... Her başkan dönemine göre yenilikler yaptı... Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’nin filosuna katılan 80 otobüs Denizli kent ulaşımını rahatlatacak.

Başkan Osman Zolan’ın önümüzdeki dönemde hedefinin 17 ilçeye yapılacak toplu ulaşım ringlerini projelendirmesi bekleniyor...

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ederiz...

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1334’ÜNCÜ GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi…

Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar. Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE